sobota, 5 września 2015

Hagi pełne magii

Uwielbiam naturalne mydła, jak koty kocimiętkę. Jestem od nich uzależniona. Każde nowe przyprawia mnie o szybsze bicie serca. Taka świrnięta jestem ;)

Jak to mówią: szukajcie a znajdziecie - ja znalazłam zupełnie nową nieznaną mi polską naturalną mydlarnię Hagi Cosmetics, jest to rodzinna firma, którą prowadzą osoby pełne pasji, radości i miłości do natury. To był zupełny przypadek i jak trafiłam na mydła Hagi, zupełnie nie wiem. Jakaś magia?!

Zaczęło się od natury...

Od zachwytu jej pięknem, prostotą i harmonią. od zapachu ziół i kwiatów polnych. Zainspirowały nas kolory polskich łąk i zapach lasu. Uciekając od zgiełku miasta ukojenie dała nam przyroda ze swoją fascynującą zmiennością. Dołączysz do nas?
 
W niewielkim laboratorium położonym pośród mazowieckich łąk i lasów powstają mydła HAGI. Tworzone są z naturalnych surowców roślinnych o najwyższej jakości. Nasze produkty wykonujemy ręcznie, według tradycyjnych metod. Z zebranych dziko rosnących ziół wytwarzamy ekstrakty wodne i olejowe. Na ich bazie powstają unikatowe, niepowtarzalne mydła. Kolor i zapach pochodzi wyłącznie z naturalnych surowców. Starannie dobieramy receptury tak, by powstał bezpieczny i łagodny kosmetyk wspomagający funkcje ochronne naturalnego płaszcza wodno-lipidowego skóry. Produkując kosmetyki naturalne przyczyniamy się do zwiększenia dbałości o zdrowie i piękno człowieka oraz ochronę jego środowiska. Nasze standardy są zgodne z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne. Laboratorium zlokalizowane jest na terenie ekologicznym.

Źródło

Kiedy zobaczyłam cudne mydła Hagi, nie mogłam się im oprzeć. Musiałam zamówić kilka kostek, w przeciwnym wypadku dostałabym "kociej mordy" z ciekawości. 

W naszej ofercie znajdują się naturalne mydła wytwarzane ręcznie tradycyjnymi metodami. Dzięki glicerynie, która powstaje w procesie produkcji i zwiększonej zawartości olejów roślinnych, mydła Hagi mają właściwości nawilżające i natłuszczające. Z zebranych dziko rosnących ziół wytwarzamy ekstrakty wodne i olejowe. Kompozycję zapachową produktów tworzymy z oryginalnych olejków eterycznych. Nasza oferta zależna jest od dostępności lokalnych surowców roślinnych i zmienia się wraz z porami roku.Wystarczy wejść na stronę Hagi Cosmetics i już człowiek jest w innym świecie. Pięknie, przejrzyście i wszystko perfekcyjnie opisane.

Mydła mają doskonałe składy i wszystkie są ciekawie opisane.

Oto przykładowy skład mydła


Mydła podzielone są na cztery żywioły i oznaczone symbolem:
woda  mydła dla dzieci i kobiet w ciąży

powietrze mydła dla alergików i atopików

ogień mydła energetyzujące dla osób aktywnych

ziemia mydła ziołowe aromaterapeutyczne

Mydła podzielone na poszczególne żywioły, mają swoje opakowania i oznakowane są symbolem żywiołu do którego należą.

U mnie przeważają mydła ziemi

ze skrzypem


ze spiruliną


ze złotem


posiadam również:
mydło wody kokosowe


mydło powietrza z ogórecznikiem


W Hagi Cosmetics, istnieje możliwość zamówienia mydła o konkretnym kształcie - serca, kwiaty, motywy roślinne, zwierzęce - takie zamówienie trzeba złożyć z wyprzedzeniem 4 tygodniowym (mydło musi dojrzeć) - jest to mydło na specjalne zamówienie i nie widnieje w"codziennej" ofercie.

Od Pani Gabrieli otrzymałam próbki kremów, które będą dostępne w sklepie najpóźniej w okolicach grudnia. Powiem Wam, że zapowiadają się wspaniale.Jestem zachwycona! Nie tylko mydłami, ale i bardzo profesjonalnym podejściem do klienta. Jako klientka poczułam się wyjątkowo.

Paczuszka dotarła do mnie bardzo szybko. Miałam sporo radości, kiedy ją otwierałam. Opakowania są piękne, nie mogłam się na nie napatrzeć. Widać, że firma dba o każdy szczegół.

Cudne są, prawda?

 

Podsumowując - "cudze chwalicie, swego nie znacie". Cieszę się, że będę miała przyjemność używania mydeł Hagi.

Jak się Wam podobają? Czujecie się skuszeni?

Mydła są do kupienia w sklepie na stronie  Hagi Cosmetics.

W tym tygodniu jestem wyjątkowo dopieszczona, wczoraj dotarło do mnie jeszcze jedno zamówienie, pochwalę się nim jak tylko zrobię fotki. Uchylę rąbka tajemnicy - sklep w którym zrobiłam zamówienie, poznałam dzięki Miłośniczce Natury, która prowadzi wspaniałego bloga, pełnego kuszących odkryć kosmetycznych.

Pozdrawiam Was serdecznie :))