wtorek, 13 marca 2012

Lawendowa Farma mydło Lemongrasowe i Płatki Nagietka

Pokuszę Was troszkę mydełkami z Lawendowej Farmy. Niestety jednego z mydełek, które opiszę nie ma już w ofercie sklepu a jest to mydło Lemongrasowe. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy brak.

Zapach tego mydła jest po prostu apetyczny: świeży, cytrusowy, orzeźwiający. Do tego przyjemny żółty kolor i natłuszczające masło shea a wszystko w 100% naturalne. Mydełko dobre dla każdego rodzaju skóry, w kuchni i pod prysznicem.

cena 9,00 zł waga netto 115g±5gMoja opinia
Mydło ma piękny cytrusowy zapach. Cała łazienka była wypełniona tym zapachem. Mydło doskonale myje nie robiąc krzywdy. Używałam go do mycia ciała. Skóra po myciu była nawilżona i mimo intensywnego zapachu na skórze nie pozostaje nic z cytrusów. Fajne mydełko do codziennego użytku.

Mydło Płatki Nagietka


To słoneczne, łagodne  mydełko wypełnione po brzegi nagietkiem lekarskim, który oprócz pięknego, żółtego koloru ma silne działanie gojące, regenerujące oraz zmiękczające skórę. Skutecznie natłuszcza i nawilża przesuszoną skórę.

Skład:
oliwa, olej kokosowy, olej palmowy, olej rycynowy, masło shea, wodorotlenek sodu, suszone kwiaty nagietka, płatki owsiane, olejki eteryczne: lawendowy i pomarańczowy  


cena 9,00 zł waga netto 115g±5g

Moja opinia
Mydło ma bardzo subtelny zapach. Fajnie wyglądają zatopione w mydle  farfocle z nagietka, które nie przeszkadzają w myciu. Mydło wytarza kremową piankę i jest bardzo delikatne. Myje nie wysuszając skóry wręcz ją nawilżając. Po myciu skóra jest miękka i nie jest konieczne używanie balsamu do ciała.

Mydła używałam do mycia ciała. 

Nagietek ma nadzwyczajną moc leczniczą, bardzo lubię tę roślinkę. Pamiętam ogródek Babci  gdzie m.in. złocił się nagietek, który radośnie mrugał wśród innych kwiatowych piękności. Jest to kolejne mydełko po "Pannie Dziewannie", które mnie zachwyciło.


A jak Wasze zakupy w Lawendowej Farmie? Co kupiłyście? Co Was zachwyciło?