poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Lawendowa Farma nalewka rumiankowo-nagietkowa z dziewanną i mydełko rozmarynowy twist

O nalewce łopianowo-pokrzywowej z Lawendowej Farmy i mydełku do mycia włosów  Trzy korzenie pisałam Wam  tutaj [klik] Dzisiaj bohaterem będzie nalewka octowa  ruminakowo-nagietkowa i mydełko rozmarynowy twist.

Nalewka octowa  ruminakowo-nagietkowa


informacja ze strony sklepu Lawendowa Farma

nalewka z ziół rozjaśniających włosy i dlatego przeznaczona dla włosów jasnych.

Skład:
ocet jabłkowy 6%, kwiat dziewanny, rumianku i nagietka, olejek eteryczny lemongrasowy

moja opinia
W przypadku tej nalewki zapach octu ledwie wyczuwalny, pachnie głównie ziołami. Używałam jej w taki sam sposób jak nalewki łopianowo-pokrzywowej czyli jeżeli miałam czas to wcierałam we włosy i skórę głowy, pozostawiałam na około pół godziny następnie spłukiwałam natomiast jeżeli się śpieszyłam to szykowałam sobie wodę z nalewką i spłukiwałam włosy na samym końcu. Ogólnie mogę powiedzieć, że nalewka jest super. Niestety poprzez dodatek nagietka moje włosy ociepliły się i przybrały kolor starego złota a w moim przypadku to jest niedopuszczalne ;) tak więc jeżeli chcecie ocieplić swoje włosy to ta nalewka jest dla Was :)) Jeżeli zależy Wam tak jak mi  na zachowaniu chłodnego blondu to ta nalewka to Wasz wróg ;)

Mydło rozmarynowy twist trafiło do mnie w postaci próbki od Pani Ewy. Mydełko próbkowe było na tyle duże, że mogę napisać recenzję. 

  

informacja ze strony sklepu Lawendowa Farma

Tworzy bardzo obfitą, puszystą pianę dzięki czemu łatwo nanieść je na włosy. Olej rycynowy zapobiega wypadaniu włosów, łatwo wnika w skórę, dobrze ją pielęgnuje i chroni. Olejek eteryczny rozmarynowy działa antyseptycznie, ogranicza łupież i wypadanie włosów, nadaje włosom blask. 

Skład:
oliwa, olej kokosowy, olej rycynowy, olejek eteryczny rozmarynowy, wodorotlenek sodu, woda destylowana

moja opinia
Zapach delikatny rozmarynowy. Mydło jest bardziej odżywcze niż Trzy Korzenie przynajmniej w moim przypadku, bo odkąd zaczęłam używać tego mydła musiałam odstawić odżywkę, która obciążała mi włosy. Albo używanie mydła do mycia włosów sprawiło, że moje włosy są bardziej odżywione. Mydło wspaniale się pieni i świetnie myje. Włosy po umyciu są pełne blasku, nie plączą się, ładnie się układają. Teraz używam do końcowego płukania octu jabłkowego, o którym napiszę w osobnym poście.

Taka próbna kostka starczyła na ponad 2 tygodnie użytkowania wspólnie z Tż. Mydło rozmarynowy twist podbiło moje serce a raczej włosy i na pewno kupię dużą kostkę.

Próbowałyście już mydeł do mycia włosów? Jestem ciekawa Waszych wrażeń :))