niedziela, 3 czerwca 2012

Lawendowa Farma mydło Ogrodowa Ścieżka i Łagodny Nostrzyk

Chcę Wam przedstawić kolejne dwa fantastyczne mydła z Lawendowej Farmy [klik] Tym razem będą to mydełka z farfoclami. 

Mydło Ogrodowa Ścieżka


To mydło naprawdę przypomina ogrodową ścieżkę, przyprószoną płatkami nagietka i liśćmi włoskiego orzecha. Jest przyjemne nie tylko dla ciała, ale również dla oka, no i ten tymiankowy zapach... Polecam dla cery trądzikowej.

Skład:
oliwa, olej kokosowy, olej palmowy, masło shea, olej rycynowy, olejki eteryczne: lawendowy i tymiankowy, płatki nagietka i liście orzecha włoskiego, wodorotlenek sodu, woda destylowana
cena 9,00 zł waga netto 115g±5g

Moja opinia
Mydło ma piękny zapach mokrej ziemi po deszczu usypanej płatkami nagietka i liśćmi orzecha. Farfocle w mydełku nie przeszkadzają w myciu ani nie podrażniają wrażliwej skóry. Choć bliżej końca mydełko bardziej  drapie (myślę, że każde mydełko pod tym względem może być inne) mimo to nie odczuwałam dyskomfortu przy myciu. Mydło wytwarza kremową piankę. Fajnie myje delikatnie peelingując skórę. Mydełka używałam do mycia ciała.

Mydło Łagodny Nostrzyk


Nozderek to ludowa nazwa nostrzyka a jeśli nostrzyk to zmiękczenie, gojenie i przeciwzapalne działanie. Tak też działa mydło z dodatkiem oleju nostrzykowego, naparu z nostrzyka i suszonego nostrzyka. Jest przesiąknięte nostrzykiem, pachnie nostrzykiem, dlatego dodatek olejków eterycznych nie był konieczny. Spróbuj, to naprawdę bardzo gładkie mydło, bo natłuszcza, zmiękcza i wygładza skórę. 
Skład:
olej kokosowy, oliwa (macerat ziela nostrzyka) olej ze słodkich migdałów , napar z ziela nostrzyka, suszone ziele nostrzyka, wodorotlenek sodu, woda

cena 8,00 zł waga netto 90g

Moja opinia
Mydło pachnie siankiem.  Można je zaliczyć do delikatnych drapaków jednak mimo to nie robi skórze krzywdy. Mydło również mydli się kremową pianką. Delikatnie myje, nawilża i dzięki dodatkowi suszonego nostrzyka lekko peelinguje skórę. Tego mydełka również używałam do mycia ciała.
Mydeł o tych nazwach nie ma już w Lawendowej Farmie, ale zrobiłam małe śledztwo i myślę, że Pani Ewa po wiosennej metamorfozie zmieniła nazwy tych mydełek. I tak "Ogrodowa Ścieżka" została przechrzczona na "Pachnące Tymiankiem" [klik] a "Łagodny Nostrzyk" został przechrzczony na uroczą nazwę "Sielskie Anielskie" [klik]
Nic nowego nie powiem ;) Mydełka są fantastyczne! Zresztą jak każde z Lawendowej Farmy. Nie zawiodłam się na ani jednym mydełku z tego sklepu.
W planach mam kolejne zamówienie w Lawendowej Farmie. Jestem ogromnie ciekawa nowych mydeł z serii "Mleczna Droga" [klik] oraz sojowych świec do masażu z serii "Masoje" [klik].
Z mydełkowej maniaczki, która kupowała mydełka naturalne różnych firm stałam się mydełkową maniaczkę Lawendowej Farmy. Każde mydełko przenosi mnie w świat dzieciństwa.  Uwielbiam mydełka wytwarzane przez Panią Ewę.

Dla odmiany niedługo recenzja mydeł z Mydlarni Tuli [klik]


Pozdrawiam Was serdecznie :))