piątek, 24 stycznia 2014

SO'BiO étic

W ramach wprowadzenia do recenzji kosmetyków chciałabym Wam przedstawić firmę SO'BiO étic. Firmę, na którą warto zwrócić uwagę.

Informacje pochodzą ze strony sklepu Matique [klik] gdzie możecie zakupić produkty firmy.

SO BIO etic wykorzystuje bioróżnorodność w służbie najpiękniejszej wśród wszystkich kreacji – kobiecie. W przeciwieństwie do środków chemicznych, natura szanuje i służy integralności ludzkiego ciała. 

SO'BiO étic®: organiczne, etyczne produkty.
 
SO BIO étic projektuje i produkuje swoje certyfikowane organiczne kosmetyki i produkty do higieny czyniąc dary natury dostępnymi dla wszystkich, w etyczny sposób.
 
SO BIO étic oferuje pełną gamę produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyków, produktów do higieny i aromaterapii.
 
Wszystkie te produkty posiadają delikatny, naturalny zapach. Mają miękką i delikatną strukturę odpowiednią do wszystkich typów skóry i łatwe w użyciu opakowania oraz składy przyjazne środowisku.
 
Produkty SO’BiO étic® są ceryfikowane przez ECOCERT, spełniają również wymogi karty Cosmebio.

SO’BiO étic  jest częścią grupy LEA NATURE, niezależnej firmy rodzinnej zlokalizowanej w La Rochelle, która posiada w swoim portfolio szereg silnych marek z segmentu organicznego. Założona w roku 1993, obecnie zatrudnia 550 pracowników i osiąga obrót rzędu 100 milinów euro.

SO’ BIO etic, marka zaangażowana

Oparta na solidnych wartościach, SO’BiO étic® gwarantuje, że produkty są rozwijane  i produkowane z szacunkiem dla ludzi i zwierząt, z poszanowaniem środowiska i natury, a także że jakość stanowi wartość kluczową i dowód szacunku wobec klientów.

Dla SO'BiO étic® bycie marką certyfikowaną to za mało. Podkreślamy nasze zaangażowanie etyczne na każdym poziomie.

Etyka
Produkujemy nasze kosmetyki we Francji, a rośliny czerpiemy z francuskiej bioróżnorodności lub przez sprawiedliwy handel. Wybieramy dostawców surowców kierując się zasadami etycznego podejścia, dając pierwszeństwo lokalnym producentom tam gdzie tylko to możliwe. Np. dla róży Anjou używanej w różanej z serii SO'BiO étic®  dostawcą jest centrum Czerwonego Krzyża, które zatrudnia niepełnosprawnych.
W przypadku składników pochodzących z innych kontynentów, pierwszeństwo zawsze mają zasady sprawiedliwego handlu.

Produkty - Karta SO'BiO étic®
  • bez parabenów, bez nanocząsteczek, bez fenoksyetanolu, bez produktów petrochemicznych, bez sztucznych barwników, bez GMO, bez sztucznych zapachów, PEGów, silikonów, parafiny
  • bez produktów pochodzących z martwych zwierząt
  • nie testowane na zwierzętach
  • opakowanie biodegradowalne i nie zanieczyszczające środowiska

1% dla Planety

Ruch 1% dla Planety to grupa biznesów oraz marek, które zobowiązały się przeznaczać przynajmniej 1 % rocznego obrotu na ochronę środowiska.
Założony w roku 2002 przez Yvon Chouinard, założycielkę Patagonia, „1% dla Planety” stał się jednym z nawiększych źródeł finansowania projektów pro środowiskowych na całym świecie. Obecnie, ponad 1200 firm w 37 krajach jest członkami, włączając ponad sto w Europie i około 60 we Francji.  Polecam Wam również stronę firmy SO'BiO étic [klik]


Mam nadzieję, że choć trochę Was zaciekawiłam firmą SO'BiO :)) A może już znacie produkty tej firmy? Jeżeli tak, to proszę pochwalcie się jakich kosmetyków używałyście.

Firmę polubiłam od pierwszego użycia. W moim arsenale kosmetycznym znalazły się kosmetyki do pielęgnacji twarzy m.in. różana woda micelarna do demakijażu [klik], rozświetlający krem pod oczy Rose Sublime [klik], odżywczy krem upiększający olejek arganowy [klik], bogaty krem regenerujący na noc olejek arganowy [klik], odbudowujący krem na noc z różową guawą [klik], organiczny krem BB 5 w 1 [klik

Niestety w Polsce nie wszystkie kosmetyki firmy SO'BiO étic są dostępne. Mam nadzieję, że niedostępne kosmetyki niebawem pojawią się na polskim rynku. Liczę zwłaszcza na serię Anti-Aging i kolorówkę - cienie, pomadki i błyszczyki.Wieczór umila mi Hélène Ségara en duo avec Joe DassinPozdrawiam Was serdecznie :))