niedziela, 14 sierpnia 2011

Mazidła peeling różany drobnoziarnisty

To niedopuszczalne, że jeszcze nie napisałam o moim absolutnym hicie peelingu różanym z mazideł. Dla mnie to najlepszy peeling na świecie :) używam go od ponad roku  i nie zamieniłabym go na nic innego.
opis produktu ze strony sklepu mazidła 
Peeling różany drobnoziarnisty w postaci drobin wielkości 106-250 mikronów, uzyskany z wyniku mielenia pozbawionych oleju nasion chilijskiej róży rdzawej (łac. "Rosa aff. rubiginosa L."). Po zmieleniu, nasiona zostały poddane starannemu przesiewowi zgodnie z międzynarodowymi normami oraz sterylizacji promieniami gamma zapewniającej czystość i stabilność mikrobiologiczną.
Peeling różany drobnoziarnisty należy do kategorii mechanicznych eksfoliantów (naturalne lub syntetyczne drobiny ścierne) stosowanych do pocierania naskórka w celu usunięcia jego zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy. Ten rodzaj peelingu wspomaga naturalny proces złuszczania warstwy rogowej, a dzięki wykonywanemu przy okazji mini masażowi pobudza mikrokrążenie skórne, dotlenia skórę oraz pobudza do wzrostu komórki warstw głębszych. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a jej koloryt wyrównuje się. Oprócz wymienionych dobroczynnych skutków peelingu jego bardzo ważną dodatkową rolą jest przygotowanie skóry do dalszych zabiegów. Usunięcie obumarłego naskórka poprawia wchłanianie i zwiększa skuteczność działania aktywnych substancji zawartych w preparatach kosmetycznych zastosowanych po peelingu. Peeling różany oprócz właściwości ściernych dostarcza skórze również cennych minerałów takich jak: wapń, fosfor, potas i in.
Peeling drobnoziarnisty przeznaczony jest do pielęgnacji cery delikatnej, suchej, z tendencją do wiotczenia i tworzenia zmarszczek.
Substancje aktywne: minerały: wapń, fosfor, potas i in.
Forma fizyczna: drobny proszek
Aplikacja: peelingi do twarzy dla cery delikatnej, suchej, z tendencją do wiotczenia i tworzenia zmarszczek.
Sugerowane stężenie: do 100% 
Ciężar nasypowy: g/cm3
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym miejscu.  Chronić przed dostępem wilgoci.

moja opinia
proszek wygląda dość niepozornie, ale ma cudowną moc.


Na początek mój przepis na własnoręczne wykonanie peelingu (postaram się opisać Wam mój sposób na peeling najlepiej jak potrafię) odrobinę proszku wysypuję w zagłębienie dłoni + odrobinę hydrolatu lub przegotowanej wody mieszam następnie dolewam olej, który mam na stanie i znowu mieszam, tak powstałą maseczkę nakładam na twarz i delikatnie masuję następnie zmywam buzię wodą dodatkowo masując twarz tym razem troszkę mocniej. Wykonanie w ten sposób maseczki peelingującej opanowałam do perfekcji, choć na początku było to troszkę trudne. 

Peeling nie podrażnia skóry. Buzia po wykonaniu peelingu jest wspaniale oczyszczona, niesamowicie gładka, rozpromieniona i pełna blasku. Zauważyłam też, że peeling wspomaga gojenie skóry.  Poza oczyszczaniem peeling również pielęgnuje skórę dzięki substancjom aktywnym. Po peelingu nakładam maseczkę. Buzia dzięki temu wygląda na zadbaną i promienną.

Ostatnio zachciało mi się eksperymentów i poszłam do kosmetyczki na peeling kawitacyjny i niestety buzia bardzo źle zniosła zabieg, miałam buzię w tragicznym stanie, ale dzięki peelingowi różanemu i glince Multani Mitti doprowadziłam skórę do porządku.

Aha sprawdziłam też sposób  Dominiki, dosypałam troszkę proszku do żelu myjącego i muszę powiedzieć, że ten sposób bardzo dobrze się sprawdza jeżeli nie chcemy się bawić z olejem albo jeżeli nie mamy oleju pod ręką.

Polecam Wam ten peeling z całego serca - naturalny bez żadnych zbędnych dodatków, który możecie wzbogacić jak tylko chcecie np. ekstraktem z owoców papaji lub ananasa choć i bez dodatków wspaniale działa.

Właśnie uświadomiłam sobie, że już dawno nic nie zamawiałam na mazidłach. Muszę koniecznie to zmienić bo w lodówce już pustki a Wy zamawiacie na mazidłach? Jeżeli tak to co i czy macie swoje mazidłowe hity?

Pozdrawiam Was serdecznie :))