piątek, 14 września 2012

Dezodoranty Jozi OrganicInformacja pochodzi ze sklepu Dama Bio [klik
 
Jozi Organic ( Jozi to afrykańska nazwa Johannesburga ) jest unikatową południowoafrykańską marką dezodorantów stworzonych ze 100% naturalnych i organicznych składników. Wszystkie produkty są wytwarzane wg ścisłych reguł produkcyjnych w historycznej wiosce Howick w KwaZulu Natal Midlans - zakładzie akredytowanym przez EcoCert.

W typowym południowoafrykańskim stylu znajduje tu połączenie wieloletnia historia i tradycja z kreatywnością i innowacją.

Dezodoranty Jozi Organic są wyjątkowo łagodne i efektywne nawet w gorącym afrykańskim klimacie. Produkty nie zawierają aluminium, parabenów, pochodnych ropy naftowej i glikolu propylenowego.

Wszystkie produkty są biodegradowalne i produkowane w ramach PHYTOTRADE AFRICA - wizjonerskiej inicjatywy Fair Trade, która promuje projekty wspierające gospodarczo rejony wokół Sahary. 

Certyfikat Beauty Without Cruelty: produkty ani ich składniki nie są testowane na zwierzętach i nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego.

Do mojego koszyka włożyłam dwa dezodoranty "Afrykański cytrus" i "Kość Słoniowa".JOZI ORGANIC - dezodorant Afrykański cytrus

Opis produktu
Ten organiczny dezodorant roll-on ma świeży zapach olejków esencjonalnych pomarańczy, mięty i Patchouli. Łagodny i efektywny dezodorant bazuje na roślinnych składnikach organicznych.

Składniki
Water, Jojoba Seed Oil*, Zinc Ricinoleate, Capric/Capryllic Triglyceride, Orange Peel Oil*, CetearylOlivate, Glycerin, SorbitanOlivate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Aloe Ferox Extract, Salicylic Acid, Tocopherol, Spearmint Leaf Oil*, Palmarosa Oil*, Orange Wood Oil*, Patchouli Oil*

* Organic agriculture

cena 39,90 zł pojemność 80ml

zapach: cytrusowy

JOZI ORGANIC Dezodorant Kość Słoniowa

 
Opis produktu
Naturalny dezodorant roll-on ma delikatny, waniliowy zapach połączonych olejków esencjonalnych Patchouli, YlangYlang i mięty. Łagodny i efektywny dezodorant bazuje na roślinnych składnikach organicznych.

Składniki
Water, Sesame Seed Oil*, Zinc Ricinoleate, Glycerin, CetearylOlivate, Jojoba Seed Oil, Xanthan Gum, Tragacanth Gum, Vanilla Planifolia Seed Extract, Sodium Citrate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Aloe Ferox Extract, Salicylic Acid, Tocopherol, Spearmint Leaf Oil*, YlangYlang Flower Oil*, Citric Acid,Patchouli Oil*

* Organic agriculture

cena 36,00 zł pojemność 80ml

zapach: korzenny 

moja opinia
Na początku obawiałam się kolizji zapachu dezodorantu z perfumami, ponieważ zapach dezodorantów na początku jest intensywny. Jednak po chwili znika i nie ma problemu perfumy czy dezodorant. 

Dezodorant ma świetny skład, jest łagodny, nie brudzi ubrań i wszystko było by pięknie gdyby nie to, że jest mało efektywny. W upalne dni w ogóle nie sprawdził się. W chłodniejsze dni było troszkę lepiej.

Mój mąż, który używał dezodorantu  "Afrykański cytrus" też nie był zadowolony z jego ochrony.

A szkoda bo dezodoranty są naprawdę dobre i wydajne.

Szukam dalej. Teraz zakupiłam dezodoranty firmy Aluna

A może Wy możecie mi polecić dobre naturalne dezodoranty.