niedziela, 11 marca 2012

Evolve

W komentarzach przy poście Eco Esthetique współpraca [klik] okazało się, że firma Evolve jest Wam nieznana. Dla mnie samej to również nowość dlatego z ogromną przyjemnością przyjęłam ofertę współpracy od Pani Małgorzaty i cieszę się, że będę mogła Wam moim czytelnikom przedstawić kosmetyki tej firmy. Na recenzje produktów, które otrzymałam do testów trzeba będzie troszkę poczekać, więc postanowiłam Wam przybliżyć firmę.

Brytyjska firma EVOLVE powstała w 2008 roku jako realizacja marzeń pani Laury Rudoe, absolwentki Harwardu, kobiety sukcesu, realizującej się zawodowo na kluczowych stanowiskach w prestiżowych korporacjach międzynarodowych.

Pasją pani Laury od lat była ekologia i życie w zgodzie z naturą we wszystkich jego przejawach.

Po latach intensywnej pracy szukając wyciszenia i pewnej równowagi życiowej ( co zbiegło się w czasie ze zmianami w jej życiu osobistym – pani Laura została mamą) postanowiła utworzyć własną firmę i wykreować linię kosmetyków łączących w sobie starannie dobrane składniki naturalne z osiągnięciami najnowszych badań naukowych.  Miała po temu odpowiednie kwalifikacje i doświadczenia zawodowe ( na pewnym etapie swej kariery uczestniczyła bowiem w szeroko zakrojonych pracach nad rozwojem jednej z najbardziej uhonorowanych europejskich marek kosmetyków organicznych).

W ten sposób powstała firma Good Ventures i linia kosmetyków EVOLVE BEAUTY obejmująca kompleksową gamę preparatów pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów.

• Wszystkie produkty linii EVOLVE BEAUTY posiadają certyfikat ECOCERT i są w ponad 98% naturalne, przyjazne dla środowiska i nie testowane na zwierzętach (certyfikat BUAV). Nie zawierają żadnych szkodliwych składników i w większości opierają się na komponentach jadalnych.

• Wszystkie kosmetyki są niezwykle bogatym źródłem naturalnych składników odżywczych i fitochemicznych (substancji czynnych i związków organicznych występujących w roślinach) o udowodnionym klinicznie dobroczynnym wpływie na skórę i włosy

• Posiadają eko-przyjazne opakowania, ulegające w 100% biodegradacji

• Odpowiadają wszystkim wymogom wegan i wegetarian

• Nie zawierają parabenów, pochodnych ropy naftowej, SLS, SLES, ftalanów, syntetycznych aromatów i barwników. 

Firma również ma na celu aby półprodukty wybierane do produkcji kosmetyków pochodziły od dostawców, którzy wspierają lokalne społeczności. 

"Sprawiedliwy Handel to zorganizowany ruch społeczny, który wykorzystuje podejście rynkowe aby poprawiać sytuację mieszkańców krajów rozwijających się oraz promować zrównoważony rozwój.

Główne założenia Sprawiedliwego Handlu to oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochrona praw nieuprzywilejowanych producentów i pracowników z krajów Globalnego Południa. Poza korzystną ceną, producenci otrzymują od partnerów handlowych wsparcie, aby móc prowadzić swoją działalność w sposób zrównoważony, bezpieczny dla ludzi i środowiska, oraz rozwijać swoją społeczność na zasadach demokratycznych. Do zwolenników i propagatorów Sprawiedliwego Handlu należy szerokie grono organizacji społecznych i handlowych, które aktywnie działają i lobbują na arenie międzynarodowej na rzecz większej równości w podziale zysków, jakie generuje handel międzynarodowy. Konsumentom w krajach wysoko rozwiniętych, także w Polsce, Sprawiedliwy Handel pozwala kupować produkty, które gwarantują, że ludzie, którzy pracowali przy ich powstawaniu, byli uczciwie traktowani i wynagradzani."
 
Więcej o firmie możecie przeczytać na stronie Good Ventures [klik] w języku angielskim. Nie zdecydowałam się na tłumaczenie ponieważ mój angielski nie aż tak dobry ;)
Filozofia firmy jest bliska memu sercu i zapewne nie jedna z Was by się pod tym podpisała.

Pełną ofertę kosmetyków firmy Evolve do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów znajdziecie w sklepie Eco Esthetique [klik]

Mam nadzieję, że ta mała charakterystyka firmy jeszcze bardziej Was zaciekawiła i będziecie miały ochotę poznać produkty tej firmy.

** informacje o firmie pochodzą ze strony Eco Esthetique

8 komentarzy:

 1. może moja miłość do ekologii stanie się powodem i zaczątkiem do utworzenia jakiejś znanej organicznej marki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalozakupoholiczka kto wie co przyniesie życie ;) życzę Ci spełnienia marzeń :*

   Usuń
 2. bardzo fajnie że napisałaś coś o firmie teraz tym bardziej będę czekać na jakąś recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie się czyta o tym, że ktoś realizuje swoje marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lemi :)) takie osoby pokazują nam, że marzenia się spełniają :D

   Usuń
 4. Ja z zaciekawieniem czytam wszystko na temat naturalnych kosmetyków od kiedy trafiłam na twojego bloga ( nieśmiało zaglądam także na inne) Od dawna czułam potrzebę zmian w sposobie doboru kosmetyków jednak temat mnie przerażał za dużo tego było. Teraz powoli będę oswajać materię :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polu cieszę się :)) na zmiany nigdy nie jest za późno ;)

   Powodzenia :*

   Usuń

Witaj miły gościu w moim wirtualnym świecie :))

Cieszy mnie każdy pozostawiony komentarz, za który serdecznie dziękuję :)