czwartek, 19 stycznia 2012

Madara

W ramach wstępu do recenzji kosmetyków firmy Madara, dzisiaj przybliżę Wam firmę i jej wartości. MÁDARA (Gallium mollugo) to nazwa przytulii pospolitej, jednego z najczęściej spotykanych kwiatów na łąkach w rejonie Bałtyku. 
Firma powstała z głębokiej wiary czterech młodych kobiet – Liene, Lotte, Pauli i Zane – które nie mogły znaleźć organicznych, a jednocześnie pięknie podanych i modnych produktów do pielęgnacji skóry. „Chciałyśmy zaprojektować produkt, który byłby świetny zarówno w działaniu, jak i w formie. Logiczny i doskonały w każdym szczególe. Piękny, zielony i żywy. Jak kwiat przytulii, MÁDARA, który stanowił inspirację dla naszej marki.”
 
MÁDARA pochodzi z Łotwy. Kosmetyki MÁDARA to seria produktów organicznych do pielęgnacji skóry wytwarzanych z aktywnych składników ziół i kwiatów zbieranych w rejonie Bałtyku. Północne lata są krótkie i ostre, dlatego też rośliny muszą zgromadzić wszystkie siły na krótki okres kwitnienia, aby przyciągnąć pszczoły i kontynuować proces odradzania się podczas kolejnego lata. Dlatego właśnie podczas zbierania, kwiaty i zioła, które rosną w tych szerokościach geograficznych, zachowują wyjątkowe bogactwo substancji aktywnych,a ekstrakty stosowane do produkcji kosmetyków MÁDARA charakteryzują się silnym działaniem i skutecznością.

Informacje o firmie pochodzą ze strony Madara Cosmetics [klik] i sklepu Matique [klik]

Wartości firmy

piękno
Naturalne piękno jest jednym z kluczowych wartości Madary! Powód tego jest oczywisty - możliwość opuszczenia wielkiego miasta , zbliżenia się do natury i zrozumienia, że nie ma piękniejszego widoku niż mgła o świcie ponad kwiecistymi łąkami i przyjemniejszego dźwięku niż lot pszczół wśród drzew. Nic nie jest prawdziwsze i cudowniejsze niż piękno pochodzące z natury. Piękno nie jest maską, którą można nałożyć na swoją prawdziwą twarz jak puder. Ono ukazuje prawdziwą twoją naturę. Niestety, takie podejście rozumienia słowa "piękno"zaczęło być bardziej popularne dopiero w ciągu ostatnich kilku lat. Jednakże, jak przodkowie mawiali - "piękno pochodzi z wewnątrz", a więc MADARA rozpoczyna drogę do piękna od podstaw. Od naturalnych, prawdziwych i szczerych emocji. To jest piękno w swojej prostocie! Bądź sobą! Bądź piękna!

żyj „zielono”
Od czasu kiedy magiczne słowo "eco" weszło do słownika trendów, łatwo zapominamy co tak na prawdę oznacza- "żyj zielono", ekologicznie, troszcząc się o przyrodę i środowisko. W dwóch słowach- bądź dobry. Bo nie jest niczym trudnym podnieść papier z ulicy, używać lnianych toreb w czasie zakupów czy podróżować transportem publicznym lub, co lepsze - rowerem. Nie natrudzisz się jeśli wykorzystasz w biurze ekonomiczne włókna i zachęcisz do zbiórki zużytych opakowań po produktach w celu ich ponownego użycia. My spróbowaliśmy. Ponieważ tylko te małe rzeczy mogą naprawdę zmienić świat i sprawić by znów był zielony. Dzięki temu staniesz się lepszym człowiekiem.

pochodzenie: Łotwa
Piękno łotewskiej natury jest efektem narodzin MADARA w najbardziej bezpośredni sposób. To dziecięce wspomnienia ciepłego lata, chłodnej porannej rosy pod twoimi stopami, lasu pełnego jagód i śpiewających ptaków. To nasza definicja patriotyzmu. Naszym wytłumaczeniem na pytanie czemu MADARA jest marką pro łotewską jest fakt, że używamy w naszych produktach rośliny żyjące na terenach Łotwy. Jesteśmy dla naszych ludzi!

wygląd
W prostocie kryje się piękno. Kwitnąca łąka pełna przytulii pospolitej jest prosta i piękna. Czerpiemy inspiracje z naturalnych wartości, we wszystkim co tworzymy dla MADARY- do jej wyglądu, plakatów, opakowań a nawet w naszych sklepach. Bez zbędnej przesady. Tylko biel pochodząca od kwiatu koniczyny i zieleń od koloru trawy. Dokładnie tak jak w naturze!
 
ludzie
Od czasów starożytnych ludzie byli w stanie żyć z naturą, podobnie jak inne otaczające ich stworzenia. Badali zmiany pór roku, oswajali zwierzęta, uprawiali ogrody i pola. Pewnego dnia ludzie zapomnieli o swoich korzeniach. Dlatego też MADARA proponuje naturalną alternatywę dla wszystkich chemicznych i sztucznych produktów, robi wszystko dla człowieka i przyrody, aby mogli żyć obok siebie!

Prawda,  że wartości firmy są warte naśladowania i przekazywania dalej?! 

Nasza percepcja piękna zawiera się w naszym motto – ukryte pod skórą. Jest to piękno, które ukryte jest głębiej i wykracza poza wygląd zewnętrzny. Wyraża piękno rodzące się ze zdrowia, miłości życia, ciepła i lata, które nosisz w sobie i które widzą wszyscy ci, których spotykasz na swojej drodze. Takie piękno to prawdziwe emocje, szczery uśmiech, miłe i kochające nastawienie do ludzi i natury. To kobiecość i uroda w swoim najgłębszym znaczeniu. To piękno, które nie niszczy kwiatów na łące. To mądrość i siła natury. Ukryte pod skórą.

Ileż w tym prawdy!!! kiedy czujemy się piękne wewnętrznie, akceptujemy siebie to od razu jesteśmy piękniejsze na zewnątrz. Uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą każdego człowieka. Uważam, że uśmiech ma wielką moc - sama eksperymentalnie sprawdziłam. 
Kochane nie ulegajmy presji bycia perfekcyjnie zewnętrznie pięknymi, zajrzycie w głąb siebie, posłuchajcie wewnętrznego głosu kobiety, cieszcie się z życia, bądźcie dla siebie i innych dobre a zewnętrzne piękno rozbłyśnie w Was niczym poranne słońce.

MÁDARA to seria całkowicie naturalnych i organicznych kosmetyków certyfikowanych przez ECOCERT. Składniki kosmetyków to biologicznie certyfikowane ekstrakty z kwiatów i ziół regionu bałtyckiego oraz inne substancje naturalne. Opakowania MÁDARA są przyjazne dla środowiska i podlegają recyklingowi. Do wytwarzania kosmetyków MADARA stosuje się wyłącznie ekologiczne czynniki oczyszczające. Nie prowadzi się eksperymentów na zwierzętach, a podczas produkcji wykorzystywane jest energooszczędne wyposażenie. 
Więcej o tworzeniu produktów przeczytacie na stronie Madara Cosmetics [klik].

Kosmetyki Madara przeniosły mnie w czas dzieciństwa kiedy jako dziecko biegałam na boso po łąkach, zasypiałam w sianie... pamiętam ciepłe dłonie Babci kiedy razem wybierałyśmy się zbierać pachnące zioła i leśne podarunki w postaci poziomek, jagód i malin, zapach  ogrodu, w którym roiło się od kwiatów, ziemi po deszczu, powietrze o poranku - tamte zapachy pozostały niezapomniane. Kosmetyki budzą nie tylko dziecięce wspomnienia ;)
Zaciekawiłam Was choć troszkę? Też macie takie wspomnienia?


5 komentarzy:

 1. Czekam na opinię o konkretnych produktach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pastereczko będą opinie już niebawem :))

  OdpowiedzUsuń
 3. ja miałam próbkę fluidu sun flower pachniał hmmm nie wiem jak to określić ale świeżo zrywanym polnym zielem :P hhehe mi osobiście się podoba i kojarzy się z latem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naturaipiekno też miałam próbkę tego fluidu tylko Moon Flower i miałam podobne skojarzenia zapachowe :D na tyle skutecznie byłam kuszona tymi próbkami, że mam ochotę na pełnowymiarowe opakowanie :))

  OdpowiedzUsuń
 5. w takim razie jak się skusisz to czekam na recenzję :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj miły gościu w moim wirtualnym świecie :))

Cieszy mnie każdy pozostawiony komentarz, za który serdecznie dziękuję :)